Anasayfa Sigara Bırakma Yöntemleri

Allen Carr Yöntemi İle Sigarayı Bırakma

Yazdır PDF

Allen Carr 02 eylül 1934 yılında, İngiltere'de çok Sigara içen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelir. Babasını akciğer kanserinden kaybetmesine rağmen 16 yaşında Sigara içmeye başlar. Bir kaç yıl içinde günde yaklaşık 100 Sigaraya çıkar. Bir çok kişinin denediği gibi Allen Carr da tanınan ve bilinen her Sigara bıraktırma yöntemini dener. Ancak başarısız olur.

 

Bitkisel Ürünler İle Sigarayı Bırakma

Yazdır PDF

Şifalı bitkiler bilimi insanlık tarihi ile başlar. M.Ö. 3000 yıllarında Sümerler, Akadlar ve Asurlular' a ait medeniyetlerde eskiçağ hekimleri tarafından hastalarda bitkisel karışımlar kullanılmaya başlanmıştır. 19.-20. yüzyıllarda Kimya ve Biyokimya bilimlerinin gelişmesiyle sentetik ilaçlar üretilip kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde ilaçların yarattığı reaksiyonlar belli bir ölçüde bitkisel tedaviyi tekrar gündeme getirmiştir.Bitkiler içeriklerinde hastalığı tedavi etmeye yönelik etkili maddelerden başka toksin bileşiklerde barındırırlar.

 

Biorezonans Yöntemiyle Sigarayı Bırakma

Yazdır PDF

Biorezonans kısaca, vücudumuzdaki hücre, doku, ve organların yaydığı elektromanyetik frekansları tesbit etme, bunları sağlıklı ve hastalık yapıcı olarak ayırma ve bu frekansları modifiye ederek (yani ihtiyaca göre ters çevirerek, büyüterek veya birleştirerek) vücuda geri verme esasına dayanan bir terapi sistemidir. Sigara bırakma seansında ise nikotinin frekans kalıbı elde edilerek terapide kullanılır. Tüm bu işlemler, kuantum fiziğinden yararlanan ve bilgisayarlı bir cihaz olan biorezonans cihazları yardımıyla yapılır. Biorezonans ile yapılan sigara bırakma terapisi ağrısızdır. Yan etkisi yoktur. Seans sırasında kişiler hiç birşey duymazlar. Biorezonans yöntemi gelişmiş ülkelerde 20 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır. Başta Almanya olmak üzere bir çok ülkede sigorta sistemleri biorezonans terapileri için ödeme yapmaktadır.

 

Hipnoz Yöntemiyle Sigarayı Bırakma

Yazdır PDF

 Hipnozun kullanışlı genel tanımı; dikkatin daraltılması ve sabitlenmesi kişinin dikkatinin, dışarıdan gelebilecek uyarıcı unsur veya fikirlerden etkilenmemesi, tipik olarak bir uyarıcı unsura veya fikre odaklanmasıdır. Beynimiz uykuya dalmadan alfa aralığına kayar. Uykumuzun büyük kısmı alfa aralığındadır. Hipnoz, bu doğal olguyu kullanarak, uykuya dalmadan benimizin alfa aralığına kaymasını sağlar.

 

Akupunktur Yöntemiyle Sigarayı Bırakma

Yazdır PDF

Akupunktur kelimesi,akus ve punktura kelimelerinden oluşmuş bir kelime olup, noktaya iğne batırma anlamına gelir. Akupunktur ; üç bin yıldan beri insan sağlığı için uygulanan ve son yıllarda batı da yapılan yoğun araştırmalar sonucunda gittikçe yaygınlaşan bilimsel bir tedavi yöntemidir.Akupunktur, vücut yüzeyindeki bazı nokta veya noktaların iğnelenmesi ile hastalıkları tedavi etmeyi amaçlayan bir yöntemdir.

 

 

Mora Terapi Yöntemiyle Sigarayı Bırakmak

Yazdır PDF

Mora Terapi,Maddenin çevresinde oluşan elektromanyetik alandaki frekansların ya da daha doğru bir ifade ile maddelerin foton yayılımlarının tedavi amacıyla kullanılmasıdır. Vücudun kendisinden alınan elektromanyetik frekansların ya da dokudan olan foton yayılımların tedavi amacıyla kullanılmasıdır. Mora terapi uygulaması değişik aşamaları olan bir süreçtir.

 

Soğuk Lazer Terapisi ile Sigarayı Bırakmak

Yazdır PDF

Soğuk lazer ışığı çeşitli medikal durumlar için (artiris,incinmeler) 30 yılı aşkın zamandır kullanılmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalar uyku hali ve rahatlama hissi dışında herhangi bir yan etkisi olmadığını göstermiştir. Günümüzde ise yaygın olarak sigarayı bırakma, kilo verme, stresle başa çıkma gibi durumlarda da kullanılmaktadır.