Bitkisel Ürünler İle Sigarayı Bırakma

Yazdır PDF

Şifalı bitkiler bilimi insanlık tarihi ile başlar. M.Ö. 3000 yıllarında Sümerler, Akadlar ve Asurlular' a ait medeniyetlerde eskiçağ hekimleri tarafından hastalarda bitkisel karışımlar kullanılmaya başlanmıştır. 19.-20. yüzyıllarda Kimya ve Biyokimya bilimlerinin gelişmesiyle sentetik ilaçlar üretilip kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde ilaçların yarattığı reaksiyonlar belli bir ölçüde bitkisel tedaviyi tekrar gündeme getirmiştir.Bitkiler içeriklerinde hastalığı tedavi etmeye yönelik etkili maddelerden başka toksin bileşiklerde barındırırlar. Bitkisel terkipler hazırlarken bitki içeriğindeki maddeleri çok iyi tanımak gerekir, kullanılacak ölçüler, hangi bitkinin bir diğeriyle iyi etkileşim veya ters etki yapabileceği çok önemlidir. Bu nedenlerden dolayı evde kendi başınıza veya bilinçsiz kişilerce kulaktan dolma bilgilerle hazırlanan terkipler  zararlı olabilir. Bu sebeple bitkisel terkipler kullanmak istiyorsanız mutlaka eğitimli ve deneyimli kişilerce hazırlanmalıdır.

Şifalı Bitkilerle tedavi binlerce yıllık tecrübeler ile ortaya çıkmış ve bu asırda yeniden dikkatleri üzerine çekmiş ve günlük hayatımıza girmeye başlanmıştır. Halihazırda gelişmiş Avrupa ülkelerinde ve Uzakdoğu ülkelerinde şifalı bitkilerden oluşan terkipler uygulanmaktadır. Şunu akıldan çıkarmamak gerekir. Her bitki her insanın bünyesine aynı şekilde etki etmeyeceği gibi her hastalığına da tedavi edecek diye bir kural yoktur. Bitkilerin yapısı, hem insan yapısındaki bütünlüğe, hem de, yaşamdaki bütünlüğe uyumluluk arz eder. Şifalı bitkiler konusunda bunlar bilinmesi gereken hususlardır, ancak bu bilgiler sayesinde, en yüksek oranda faydasını görebileceğimiz bitkilere ulaşabiliriz. Şifalı bitkilerin hastalıkların oluşumunu engellediği oluşan hastalıkları iyileştirmede çok önemli destek olduğunu Avrupa ve Uzakdoğu’daki önemli tıp adamları kabul etmektedir.

Pek çok kişi, kendilerini kurtarabilecek şifalı bitkiler bulunduğu halde, çeşitli hastalıklardan acı çekmeye devam eder. Eğer şifalı bitkilerimize karsı daha anlayışlı olabilseydik, ne kadar sağlıklı ve yaşama sevinciyle dolu olabilirdik. Bitkilerle ilgilenmeye başlayın, yavaş yavaş çoğu şikayetinizin sona erdiğini göreceksiniz . . . Çağın insanı sanki yapay bir yaşam sürdürüyor. Kendi içsel  gücüyle ayakta  kalabilmeyi  unuttu sanki.  Başarılı olabilmenin bir bedeli olarak, fiziksel ve ruhsal açıdan omuzlanmak istenen yükler, bedenlerimiz için kaldırılamaz bir hale geldi. Bunun sonucu olarak, öncelikle bağışıklık sistemimiz çöküyor ve bedenimiz her türlü kronik ve alerjik hastalığa açık hale geliyor. Dönüp doğaya bakmak ve onun olağanüstü dengesinden yararlanmak pek az kişinin aklına geliyor. İşte siz de onlardan biri olabilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile